Długie i gęste rzęsy? Sprawdź jak osiągnąć taki efekt!

0
1663
Piękne oczy
Jeśli jest jedna czynność, która wpływa najmocniej na kondycję naszych rzęs to jest to z pewnością demakijaż. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Długie, gęste i podkręcone rzęsy to marzenie wielu kobiet. To właśnie one najczęściej skupiają uwagę naszych rozmówców, tworzą charakter makijażu oczu. Nie bez powodu wiele kobiet na świecie inwestuje w dobrej jakości tusze do rzęs, a firmy kosmetyczne wzbogacają swoją ofertę o rzęsy na paskach lub kępki. Niestety – częste zabiegi, jakimi poddawane są nasze rzęsy w ciągu dnia, znacząco osłabiają ich kondycję. Mascary, zalotki, kleje do rzęs, obciążające sztuczne rzęsy – wszystko to sprawia, że nasze naturalne – tracą swoją sprężystość i objętość. Co zrobić, aby polepszyć ich wygląd?

Delikatny demakijaż

Jeśli jest jedna czynność, która wpływa najmocniej na kondycję naszych rzęs to jest to z pewnością demakijaż. Żele, pianki, nieodpowiednie składy kosmetyków i przede wszystkim intensywne pocieranie rzęs sprawia, że wypadają one znacznie częściej niż powinny. Aby skutecznie pozbyć się makijażu, a przy tym nie nadwyrężać nadmiernie rzęs – nasącz wacik kosmetyczny płynem do demakijażu, a następnie przyłóż go do powieki. Należy unikać przy tym pocierania. Przyłożenie płatka kosmetycznego z odpowiednim produktem i odczekanie chwili, spowoduje rozpuszczenie całego makijażu oka – bez pozbywania się przy tym rzęs. Ten skuteczny sposób na demakijaż ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę – nie rozciągamy przy nim delikatnej skóry wokół oczu, a przez to – opóźniamy proces starzenia się właśnie tych okolic.

Domowe sposoby

Mając świadomość tego, jak pięknie wyglądające rzęsy zmieniają odbiór całości makijażu – już nasze babcie stosowały domowe odżywki, aby poprawić ich wygląd. Sposobem, który znajduje swoich zwolenników również i dzisiaj – jest stosowanie olejku rycynowego. Jego koszt jest niewielki, a działanie podobne do tego, które oczekuje się od produktów wysokopółkowych. W jego składzie znaleźć można liczne kwasy tłuszczowe oraz witaminę A i E. Olej rycynowy odżywia strukturę rzęs, wydłuża (przy dłuższym i systematycznym stosowaniu), zagęszcza i przyczynia się do szybszej ich regeneracji. Efektem są mocne, elastyczne i długie rzęsy. Oprócz olejku rycynowego – pozytywne działanie na nasze rzęsy mają również: kwas hialuronowy, który zapewnia odpowiednie nawilżenie naszych włosków, glikoproteiny – stymulują mieszki włosowe do wzrostu, biotyna, która zapobiega ich wypadaniu. W odżywkach do rzęs bardzo często spotkać można również pantenol, który zwiększa elastyczność rzęs, odnawia ich strukturę. Warto wspomnieć, że pozytywnie działanie na nasze rzęsy posiadają liczne ekstrakty roślinne. Bardzo często działają one antyoksydacyjnie i regenerująco.

Odżywki do rzęs – na co zwrócić uwagę?

Jeśli nie przepadasz za naturalnymi olejkami w codziennej pielęgnacji – sięgnij po sera oraz odżywki do rzęs. Zawierają one kompleksy składników o potwierdzonych właściwościach wydłużających. Wszystko za sprawą bimatoprostu – to główny składnik w tego typu produktach. Bimatoprost to substancja aktywna, pochodna hormonów, która wpływa na wzrost włosów. W odżywkach do rzęs niezaprzeczalnie – sprawdza się świetnie i to jego należy w pierwszej kolejności szukać w składzie kosmetyku. Korzystne działanie wykazuje również wspomniany pantenol oraz alantoina (działanie łagodzące).

W stosowaniu tego typu kosmetyków kluczowym jest systematyczność i cierpliwość. Pierwsze efekty zobaczyć można już po 2-3 tygodniach, jednak cała kuracja trwa zazwyczaj nawet do 6 tygodni. Producenci odżywek i serów do rzęs, dla podtrzymania efektu – polecają stosować takie produkty przez kolejne tygodnie, jednak z mniejszą częstotliwością.

Wszystkie opisane wyżej działania wpływają na wygląd naszych rzęs, które przecież są nieodłącznym elementem naszego makijażu oraz codziennego funkcjonowania. Odpowiedni, delikatny demakijaż, olejki, pielęgnacja i specjalistyczne kosmetyki sprawdzą się idealnie, aby osiągnąć wymarzony efekt zdrowych i długich rzęs.


Materiał partnera zewnętrznego