Chyba wszyscy chcieliby zajmować się swoimi pasjami lub hobby i móc się z tego utrzymać. Umiejętność rysowania daje w dzisiejszych czasach multum możliwości.
Dla większości okresem wzmożonej twórczości jest dzieciństwo. W tym czasie rozwijają się umiejętności manualne, a rysowanie, malowanie czy modelowanie wpływa bardzo pozytywnie na młodych adeptów sztuki. Jednak z upływem czasu tylko część osób bawi się tymi formami, a tylko niektórzy z nas zajmują się tym zawodowo. Umiejętność rysowania otwiera przed nami wiele dróg. Możemy zająć się architekturą, grafiką, wzornictwem, malarstwem, projektowaniem ubioru czy architekturą wnętrz. Powstają więc pytania. Co chcemy robić? Jak sprawdzić i podnieść swoje umiejętności?
Uczymy się przez całe życie
Wiedza jest dzisiaj dostępna dosłownie na wyciągnięcie ręki. Jednak wszechobecny szum informacyjny może nas wyprowadzić na manowce. Jeżeli nawet wiemy czego szukać, to często różne źródła mogą zawierać inne dane na ten sam temat. Warto więc powrócić do szkolnej ławy, ale takiej, którą sami wybierzemy. Szkoła rysunku, która stymuluje do działania i rozwoju, to idealne miejsce, aby nauczyć się rysunku lub rozwinąć swoje umiejętności. W optymalnej sytuacji mamy do czynienia z praktykami, którzy funkcjonują w artystycznym świecie. Jest to nieocenione wsparcie, gdyż dzielenie się wiedzą i doświadczeniami pomoże znaleźć odpowiedzi na pytania, które siedzą w naszej głowie. Warto więc zajrzeć na szkoła rysunku Kraków, aby doświadczyć tego świata osobiście. Jedno z takich miejsc znaleźć można na https://totu.net.pl/.
„Robię to, co kocham”
Ile osób spośród nas może powiedzieć to bez żadnego naciągania? Bycie zadowolonym ze swojej pracy to stan inny niż utożsamianie się ze swoim zajęciem. Szczęśliwcy, którzy np. piastują stanowiska projektantów w domach mody, nie mówić już o tych ekskluzywnych wcale nie polegali na szczęściu. Swoją pracą, zaangażowaniem i dążeniem do celu osiągnęli konkretny poziom, zostali zauważeni i w końcu dostali swoją szansę. Te ostatnie będą się pojawiały, ale będąc artystami, musimy być na nie gotowi. Co to oznacza? Przede wszystkim musimy nasze marzenia zacząć materializować. Oznacza to, że tylko poprzez ćwiczenia i pracę jesteśmy w stanie osiągnąć określony poziom. Gdyby dzisiaj ktoś zaproponował nam pracę w Louis Vuitton, to czy podołalibyśmy powierzonym zadaniom? Może 1% osób jest na to gotowych. Dwie sprawy nie podlegają żadnym wątpliwościom. Dotarcie do tego grona jest możliwe, ale trudne. Każda pasjonatka i pasjonat mody chcą należeć do tej elitarnej grupy. Na pewno warto.
Malcolm Gladwell w swojej książce „Błysk” uważa, że osiągnięcie poziomu mistrzowskiego na poziomie światowym w danej dyscyplinie zajmuje 10.000 godzin. Jeżeli mamy zero na liczniku to faktycznie dużo, ale gdy spojrzymy na dotychczasowe osiągnięcia, może okazać się, że nasza przygoda już trochę trwa. Nie są to wyścigi, ale idąc tą metodologią łatwo stwierdzić, że dwie godzinny tygodniowo treningu to zbyt mało, aby osiągnąć stawiane sobie cele. W tym miejscu należy zrewidować nasze plany. Jeśli zależy nam na sztuce, to musimy zrezygnować z niektórych aktywności w sieci, czasami jałowych spotkań czy bezproduktywnego siedzenia na smartfonie. W tym czasie lepiej się zdrzemnąć i z odświeżonym umysłem wrócić do ćwiczeń. Jest duże prawdopodobieństwo, że ten wysiłek przyniesie nam upragnione „robię to, co kocham” i przy okazji zapewni nam uznanie.
Droga rozpoczyna się od pierwszego kroku. Dla niektórych podróż już trwa, a nawet jest na zaawansowanym etapie. Jeśli marzymy o zdobyciu zawodu, który wymaga kreatywności i obcuje ze sztuką, to musimy o to powalczyć. Szkoła rysunku to miejsce, w którym znajdziemy ludzi o podobnych zainteresowaniach, praktyków i wiedzę. Być może nasza droga nie skróci się, ale my znacząco podkręcimy tempo podróży. Tak więc włóż wygodne buty i na zakrętach się trzymaj. Zaczynamy!
Materiał partnera zewnętrznego