Mezoterapia igłowa czyli efekt odmładzania to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Stosuje się go w celu poprawienia napięcia skóry na twarzy, szyi i dekolcie oraz innych częściach ciała, także skórę głowy, gdzie ma pobudzać mieszki włosowe i zapobiegać nadmiernemu wypadaniu włosów. Ma działanie odżywiające i nawadniające skórę, szczególnie skórę dojrzałą, co pozwala wygładzić i spłycić zmarszczki, a także zredukować cellulit i rozstępy. Reklamowana jest również jako remedium na worki i cienie pod oczami. Może być stosowana w okresie dojrzewania jako terapia lecznicza na trądzik. To sposób na skórę wiotką, dojrzałą z mocnymi zmarszczkami, jak również zmarszczkami mimicznymi.
Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na wprowadzaniu na głębokość kilku milimetrów w skórę mikroskopijnej igły. Za jej pośrednictwem wstrzykuje się indywidualnie dobrany koktajl substancji mających poprawić wygląd cery. Zabieg ten jest odczuwalny, jednak nie należy do tych najbardziej bolesnych. Przed mezoterapią w celu zmniejszenia ewentualnego bólu można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci maści. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut w zależności od wybranego obszaru. Powinno się go wykonywać w seriach, co dwa-trzy dni przez okres co najmniej czterech tygodni. Victoria Derm w Warszawie realizuje szkolenia i kursy kosmetyczne, podologiczne, masażu i wiele innych. Jednym z nich jest kurs mezoterapia igłowa, który umożliwia uczestnikom zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na właściwe wykonywanie tego zabiegu, a co z tym związane – uzyskanie oczekiwanych rezultatów.
Komu jest polecana?
Mezoterapia igłowa jest polecana osobom, które mają zmęczoną, odwodnioną, szarą i pozbawioną blasku skórę. Mezoterapia jest w stanie odwrócić ten proces, szczególnie dobierając do niej odpowiednią dla skóry substancję. Zabieg ten jest przeznaczony także do skóry głowy, w celu pobudzenia naskórka do wzrostu cebulek włosowych. Ostrzykiwanie skóry głowy substancjami odżywczymi, leczniczymi i regenerującymi powstrzymuje nadmierne wypadanie włosów, pobudza mieszki włosowe i stymuluje wzrost włosów. W przypadku mezoterapii igłowej nakierowanej na miejsca z nadmierną tkanką tłuszczową, na przykład brzuch czy uda, zabieg ten ma efekt wyszczuplający i detoksykacyjny.
Około dwa tygodnie przed zabiegiem mezoterapii igłowej należy unikać leków oddziałujących na krzepliwość krwi. W przypadku tendencji do zasinień tydzień przed zabiegiem można dodatkowo aplikować maść z witaminą K.
Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?
Wskazania:
- Brak jędrności skóry
- Zmarszczki i starzenie się skóry twarzy, szyi, dekoltu,
- Zmarszczki w okolicy oczu i cienie pod oczami
- Cellulit
- Rozstępy
- Łysienie
- Tkanka tłuszczowa
- Przebarwienia
- Profilaktyka anti-aging
- Regeneracja dłoni
Jednak zabiegowi nie może poddać się każdy. Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej to między innymi ciąża i karmienie piersią. Leczenie nie jest bezpieczne dla osób zmagających się z cukrzycą. Zabiegu nie wolno też wykonywać na pacjentach z opryszczką, infekcjami skórnymi, stanami zapalnymi lub uczuleniami na którykolwiek składnik stosowanych preparatów. Mezoterapii igłowej nie mogą poddać się osoby przyjmujące leki przeciwkrzepliwe ani chorujące na nowotwory.
Przeciwwskazania:
- Stan zapalny skóry, infekcje, gorączka
- Wirusowe i bakteryjne choroby skóry, grzybice skóry
- Choroby nowotworowe
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Łuszczyca
- Cukrzyca
- Choroby autoimmunologiczne
- Spożywanie alkoholu (24h przed i po zabiegu)
- Opryszczka
- Skłonność do keloidów
- Alergia na składniki preparatów
- Epilepsja
- Choroby serca, krwi, nieustabilizowane ciśnienie krwi
Materiał partnera