Ginekologia estetyczna – kiedy warto się na nią zdecydować?

0
533
ginekologia estetyczna
Zarówno wskazania czysto medyczne, jak i te o podłożu psychicznym są zupełnie wystarczające, by skorzystać z dobrodziejstw ginekologii estetycznej | fot.: materiał partnera

Nietrzymanie moczu, ból podczas stosunku czy deformacja miejsc intymnych to ważne, choć nie jedyne wskazania do skorzystania z dobrodziejstw ginekologii estetycznej. Samoocena Pacjentki i jej poczucie własnej wartości są tak samo istotne, jak fizyczne zdrowie. Sprawdź, czy chęć poprawy wyglądu okolic intymnych jest wystarczającym wskazaniem do zabiegu!

Nowy wymiar ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej. Problemy, o których jeszcze do niedawna się nie mówiło, dziś zyskały na znaczeniu. Zmieniają się nie tylko technologie leczenia, ale też podejście samych lekarzy do Pacjentek i zgłaszanych przez nie potrzeb.

Dodatkowo powstają też miejsca, które leczą kompleksowo w duchu holistycznego podejścia do zdrowia. Miejsca takie jak Sense Med Concept skupiają się nie tylko na fizycznych potrzebach ciała, a co za tym idzie leczeniu schorzeń i dolegliwości, ale też na potrzebach ducha i emocjach. Wśród zabiegów można znaleźć zarówno wykonywane w celu poprawy funkcjonowania układu moczowo-płciowego, jak i przeznaczone dla kobiet chcących poprawić wygląd swoich okolic intymnych, dostępne zabiegi można znaleźć na stronie: https://sensemedconcept.com/uslugi/ginekologia.

Dwa wymiary leczenia ginekologicznego

Lekarze specjalizujący się w ginekologii estetycznej pomagają Pacjentkom w dwóch zasadniczych obszarach. Pierwszy to różnego rodzaju zmiany i deformacje okolic intymnych powstałe m.in. po operacjach układu moczowo-płciowego. Takiej pomocy wymagają Pacjentki po wycięciu guzów i innych zmian w okolicach genitaliów i odbytu. Interwencja jest wskazana też u kobiet po porodach, gdy źle zrośnięte krocze powoduje dyskomfort. Takim problemem jest m.in. uchyłek odbytnicy – wypadanie ściany odbytnicy do pochwy, które wywołuje wiele bolesnych dolegliwości. Z kolei plastyka pochwy stosowana jest m.in. w leczeniu nietrzymania moczu.

Zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane są nie tylko w celu redukcji nieprawidłowości, które wywołują fizyczny dyskomfort, ale też poprawy ich wyglądu. Asymetryczne lub zbyt duże wargi sromowe, deformacje okolic waginy i odbytu wywołane trudnym porodem – wszystko to może znacząco obniżyć poczucie własnej wartości Pacjentki i wpłynąć negatywnie na jej życie seksualne. Częstą konsekwencją niezadowolenia z wyglądu okolic intymnych jest dyspareunia – zaburzenie o podłożu psychogennym, objawiające się bólem i suchością pochwy podczas stosunku. Inne – anorgazmia – to niemożność przeżywania orgazmów, również wywołana czynnikami psychicznymi.

Kiedy zdecydować się na zabieg ginekologii estetycznej

Niezależnie od tego, czy Pacjentka cierpi fizycznie z powodu dolegliwości w okolicach intymnych, czy zmaga się z psychicznym dyskomfortem ze względu na ich wygląd, ginekologia estetyczna jest dla niej dobrym rozwiązaniem. Na zabieg warto zdecydować się zawsze wtedy, gdy niska samoocena wynikająca z negatywnego postrzegania własnych narządów płciowych utrudnia podejmowanie i czerpanie satysfakcji z życia seksualnego.

Zarówno wskazania czysto medyczne, jak i te o podłożu psychicznym są zupełnie wystarczające, by skorzystać z dobrodziejstw ginekologii estetycznej. Zdecydowanie warto zadbać o podniesienie jakości własnego życia – wpłynie to pozytywnie także na wiele innych aspektów naszej codzienności.

Źródło:
Śpiewak R., Estetologia medyczna, medycyna estetyczna, dermatologia estetyczna, chirurgia estetyczna, ginekologia estetyczna, stomatologia estetyczna – definicje i wzajemne relacje poszczególnych dziedzin [w:] „Estetol Med Kosmetol” 2012; 2(3), s. 69-71.

Artykuł powstał we współpracy komercyjnej z Sense Med Concept