Ile trzeba zapłacić za taxi bagażowe?

0
1243
Pas dla taxi
Aktualnie wiele korporacji taksówkarskich posiada w swojej ofercie usługę taką jak taxi bagażowe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chcesz przewieźć duży bagaż, ale nie chcesz wynajmować samochodu dostawczego w wypożyczani? W takim przypadku warto skorzystać z taxi bagażowego!

Aktualnie wiele korporacji taksówkarskich posiada w swojej ofercie usługę taką jak taxi bagażowe. Jest ona skierowana do osób, które mają do przewiezienia coś więcej niż tylko własną torbę czy plecak. Na czym dokładnie polega usługa taxi bagażowego? Kiedy warto ją wybrać? W końcu, ile trzeba będzie za nią zapłacić?

Taxi bagażowe – szybka dostawa gabarytów

Usługa taka jak taxi bagażowe nieco różni się od zwykłych usług taksówkarskich. Zamiast zwykłych samochodów osobowych zamawiamy wtedy samochody dostawcze, które bez problemu mogą pomieścić nawet takie gabaryty jak meble, sprzęt RTV, AGD. Usługa taxi bagażowego polega głównie na przewozie mienia z jednego punktu do drugiego, ale niektóre korporacje, które mają ją w swojej ofercie, także prowadzą usługi załadunku i rozładunku towaru. Wobec tego klient nie musi zajmować się tym samodzielnie.

Kiedy warto skorzystać z taxi bagażowego?

Usługa taka jak taxi bagażowe jest chętni wybierana przede wszystkim na przeprowadzki – to właśnie wtedy możemy liczyć na pomoc w przewiezieniu mienia do celu. Także sprawdzi się wtedy, gdy mamy do przewiezienia dużo bagaży na lotnisko albo na dworze, gdy kupujemy gabaryty w sklepach, na przykład w sklepach meblowych, chcemy przetransportować materiały budowlane lub wykończeniowe, a nie mamy własnego auta, zatem to wszechstronne wsparcie.

Taxi bagażowe – ile to kosztuje?

Zatem, ile trzeba będzie zapłacić za taxi bagażowe? Ceny zależne są przede wszystkim od tego, w jakiej strefie będzie realizowana usługa, a także od tego, w jakim terminie ma być ona wykonana. Przykładowo, 1 kilometr jazdy taxi bagażowego w Warszawie w trefie I w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 22:00 to około 2,70 złotego. Dodatkowo, trzeba doliczyć także opłatę początkowa, która najczęściej wynosi około 30 złotych. W cenę nie jest wliczony załadunek oraz rozładunek mienia. Koszty te ustalane są indywidualnie z kierowcą taksówki.


Materiał partnera zewnętrznego