Glinka to sproszkowany naturalny minerał. Obfituje nie tylko w krzemionkę, ale zawiera również szereg cennych dla organizmu mikro i makroelementów takich jak krzem, cynk, miedź, selen, żelazo, fosfor, magnez czy wapń. Dzięki temu jest wyjątkowo odżywcza dla naszej skóry, ponieważ poprawia krążenie skóry, stymuluje produkcję nowych komórek, wygładza i ujędrnia.
Maseczka z glinki ghassoul i glinka porcelanowa to jedne z najbardziej drogocennych darów natury, jakie możemy zaserwować swojej skórze. Dlaczego warto pomyśleć nad włączeniem ich do swojego rytuału pielęgnacyjnego?
Maseczka z glinki ghassoul i glinka porcelanowa
Kluczową zaletą maseczki z glinki ghassoul i glinki porcelanowej jest działanie detoksykujące oraz antyseptyczne. Naładowane ujemnie glinki przyciągają wszelkie szkodliwe substancje i zanieczyszczenia o ładunku dodatnim, skutecznie oczyszczając skórę.
Maseczka z glinki ghassoul i glinka porcelanowa dzięki wysokiej zawartości krzemionki oraz z uwagi na swoją strukturę gwarantują nam również usuniecie martwego naskórka, który gromadzi się na powierzchni skóry. Regularna aplikacja maseczki z glinki ghassoul lub glinki porcelanowej pomoże nam nie tylko oczyścić, ale również wygładzić, ujędrnić i zregenerować skórę.
Maseczkę z glinki ghassoul i glinkę porcelanową aplikujemy w taki sam sposób. Możemy rozrobić je z wodą lub wybranym hydrolatem. Przygotowaną masę nakładamy na uprzednio oczyszczoną twarz na 15 minut i co jakiś czas spryskujmy twarz wodą, by nie dopuścić do wyschnięcia glinki. Pamiętajmy, by podczas przygotowywania maseczki z glinki ghassoul i glinki porcelanowej nie używać metalowych przedmiotów – wówczas tracą one swoje cenne właściwości.
Pomimo tego, że zarówno maseczka z glinki ghassoul i glinka porcelanowa wykazują podobne działanie oczyszczające i odżywcze, to dedykowane są innym rodzajom skóry. Jaką zatem glinkę wybrać?
Glinka porcelanowa – jej zastosowanie
Glinka porcelanowa, nazywana również glinką białą, kaolinową lub chińską, sprawdzi się doskonale w przypadku cer wrażliwych, naczynkowych, suchych i dojrzałych. Glinka porcelanowa jest najłagodniejszą dostępną odmianą glinek.
Jej lekka, pudrowa, wręcz jedwabista struktura nie podrażnia skóry, stając się wybawieniem dla cer problematycznych – delikatnych, lecz jednocześnie skłonnych do tzw. „zapychania”. Glinka porcelanowa doceniana jest szczególnie za swoje właściwości lecznicze – wspomaga proces zabliźniania się ran oraz łagodzi stany zapalne.
Wyważone proporcje minerałów glinki porcelanowej sprawiają, że jest ona w stanie delikatnie złuszczać naskórek i usuwać martwe komórki, nie naruszając jednocześnie warstwy hydrolipidowej. Dzięki glince porcelanowej skóra będzie nie tylko oczyszczona, ale jednocześnie nawilżona i ukojona. Przyczyni się ona również do redukcji przebarwień i zmniejszenia występujących niedoskonałości.
Maseczka z glinki ghassoul
Maseczka z glinki ghassoul (in. rhassoul) to z kolei zdecydowanie intensywniejsze oczyszczenie skóry. Posiada silne właściwości detoksykujące i regenerujące skórę. W związku z tym, maseczka z glinki ghassoul dedykowana jest przede wszystkim cerom tłustym i trądzikowym.
Świetnie absorbuje nadmiar sebum, wchłania wszelkie zanieczyszczenia i toksyny, gwarantując głębokie oczyszczenie porów. Regularne stosowanie maseczki z glinki ghassoul zapewni nam zdecydowaną redukcję liczby zaskórników oraz wygładzenie powierzchni skóry.
Czerwona glinka marokańska jest szczególnie bogata w krzem, magnez, wapń, potas, lit, żelazo. Polecana jest osobom, które borykają się z bladą i ziemistą cerą. Maseczka z glinki ghassoul skutecznie redukuje przebarwienia i ujednolica koloryt. Przywraca skórze blask, świetnie uelastyczniając, a także napinając ją.
Warto dodać, że glinka ghassoul ma zbawienny wpływ na kondycję skóry głowy i tym samym naszych włosów. Poprawia krążenie skóry, skutecznie wzmacniając cebulki włosa oraz zapobiega wypadaniu włosów.
W porównaniu do glinki porcelanowej, jej struktura glinki markoańskiej jest o wiele bardziej wyczuwalna. W związku z tym warto pamiętać, że aplikacja maseczki z glinki ghassoul nie jest zalecana do cer wyjątkowo delikatnych czy atopowych, gdyż może wywoływać podrażnienia.
Materiał partnera zewnętrznego