Wzrastające temperatury skłaniają do nieśmiałego spoglądania na letnią część garderoby, a Twoja figura wciąż nie jest idealna? Spokojnie zdążysz jeszcze schudnąć przed latem, jeśli zastosujesz kilka z poniższych rad na szybką utratę wagi.
Nawodnienie przede wszystkim
Eksperci ze wszystkich stron nawołują do większego spożycia wody. Odpowiednie nawodnienie nie tylko pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, ale również wspomaga przemianę materii i detoksykację organizmu, co zdecydowanie pomaga szybko schudnąć. Aby pamiętać o piciu wody, korzystaj z dużych kubków lub bidonów ze słomką — znacznie ułatwia to proces zwiększenia spożycia wody.
Skorzystaj ze słońca — przekonaj się do ruchu!
Zbliżające się lato jest nie tylko czynnikiem motywującym, ale również może skłonić do większej aktywności fizycznej. Według portalu skoknawage.pl – spacery na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe, pływanie, a także joga w parku są świetną możliwością wykorzystania nieco wyższych temperatur, dzięki czemu aktywność fizyczna powinna sprawić więcej przyjemności, niż trening przed komputerem w domu lub na siłowni.
Wybieraj sezonowe warzywa
Natura podpowiada nam, po jakie produkty najlepiej sięgać w czasie określonej pory roku. Z tego względu wiosenna dieta odchudzająca obfitować powinna w lekkie, sezonowe warzywa, takie jak szparagi, botwinkę czy kalafior.
Warto gotować je na parze, aby ograniczyć spożycie bardzo kalorycznego tłuszczu, a także doprawiać je delikatnie, dzięki czemu wydobędziemy ich naturalnie subtelny smak.
Rób małe kroki, ale regularnie!
Chcąc szybko schudnąć, często sięgamy po restrykcyjne diety i mordercze ćwiczenia. Rzeczywiście w ten sposób osiągniemy imponującą utratę wagi, równie duże zaskoczenie przynieść może jednak efekt jojo, po którym cały wysiłek pójdzie na marne.
Lepiej wykonywać codzienne, regularne treningi trwające od około 15 do 30 minut, niż jeden niezwykle wymagający trening w tygodniu.
Puste kalorie, których się nie spodziewasz…
Bardzo często osoby wybierające lekką dietę, które nie śledzą ilości spożytych kalorii dziennie, nie zdają sobie sprawy, jak wiele zbędnych kalorii pojawia się w ich codziennej diecie zupełnie zbędnie. Dobrymi przykładami tzw. pustych kalorii są m.in.:
- mleko do kawy
- soki
- dressingi do sałatek na bazie tłuszczy
- batoniki typu musli – często zawierają duże pokłady cukru
- grzanki – jako dodatek do zup i sałatek
Przygotuj się na pokusy
Trudno oprzeć się pokusie zjedzenia na mieście lub sięgnięcia po niezdrową przekąskę, kiedy burczy nam w brzuchu, a nie mamy pod ręką zdrowej i niskokalorycznej alternatywy. Dlatego zadbaj o to, żeby w Twoim otoczeniu zawsze znajdowały się produkty wpisujące się w Twoją dietę odchudzającą.
Noś do pracy owoce, mieszankę orzechów lub niesłodzony jogurt naturalny, a w zamrażalce w domu zawsze miej zapasową paczkę mieszanki mrożonych warzyw, które możesz przygotować w dosłownie kilka minut.
Siła regeneracji
Liczne badania wskazują na konieczność regenerowania się w czasie zwiększonej aktywności fizycznej oraz diety, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Szybkie odchudzanie może bowiem silnie wyniszczyć nasz organizm. Pamiętaj więc, aby:
- odpowiednio się wysypać – przynajmniej 7 godzin dziennie,
- rozciągać się po każdym treningu,
- regularnie się relaksować – np. w ciepłej kąpieli,
- nie rezygnować ze spotkań z bliskimi,
- masować ciało – samodzielnie, za pomocą rolek lub u profesjonalisty.
Zadbaj o porcje
W odchudzaniu istotną rolę odgrywa nie tylko jakość jedzenia, ale również odpowiednie porcjowanie. Nakładaj sobie tylko taką ilość potrawy, jaką planujesz w danym momencie zjeść, a pozostałą schowaj w odpowiednim pojemniku do lodówki, aby nie brać nieplanowanej dokładki.
Wielkość porcji pomogą ograniczyć również mniejsze naczynia — oszukuje to nasz mózg, dzięki czemu jesteśmy bardziej skłonni najeść się mniejszą ilością jedzenia.
Materiał partnera zewnętrznego